Przystanek Historia

Historia pełna zagadek na wakacje - Aktualności -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Historia pełna zagadek na wakacje

Wakacje to czas przeznaczony na zabawę, odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi. A co, gdyby do tego dołożyć przeżycie niesamowitej przygody w pokoju pełnym zaskakujących zagadek – i do tego za darmo?

Szansę na takie doświadczenie będą mieli ci, którzy w lipcu lub sierpniu zdecydują się odwiedzić bezpłatny escape room w Przystanku Historia. W tym pokoju zagadek można poznać historię Żołnierzy Niezłomnych.  Ogromne zainteresowanie tym projektem edukacyjnym (to wyjątkowe miejsce, które działa od lutego 2017 roku, odwiedziło już ponad 2 000 osób!) sprawiło, że organizatorzy zdecydowali, iż będzie on otwarty również w okresie przerwy letniej. Szczegółowe informacje na temat jego funkcjonowania można znaleźć na stronie https://roomescape.pl/ipn.  

Escape room działający w Przystanku Historia to doskonały sposób na przeniesienie się do drugiej połowy lat 40. XX wieku. To pokój zagadek, w którym wnętrze zaaranżowane w duchu epoki miesza się z nowoczesnymi technologiami. Dzięki temu przyswajanie wiedzy staje się wyjątkowo łatwe, a przy tym fascynujące. Uczestnicy zabawy, którzy wcielają się w role Żołnierzy Wyklętych, poznają realia życia w Polsce Ludowej.

Celem graczy jest odbicie więźnia bezpiece. By osiągnąć upragniony rezultat, należy poradzić sobie z innowacyjnymi zagadkami. Pokój został stworzony na podobieństwo gier fabularnych (RPG – role-playing game, czyli gry, w których gracze wcielają się w role określonych postaci). Gwarancją sukcesu jest dobra współpraca i komunikacja pomiędzy członkami drużyny. Grupa może składać się z 2-5 osób w wieku powyżej 12 lat. Tak jak we wszystkich grach typu real life escape game, warto postawić na myślenie nieszablonowe, przyczynowo-skutkowe
i oczywiście szybkie łączenie faktów.

Godziny rozpoczęcia gier (po wcześniejszym dokonaniu bezpłatnej rezerwacji pod numerem telefonu 505 495 675):

Poniedziałek - piątek: 16:00, 17:30, 19:00

Sobota: 10:00, 11:30, 13:00

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://roomescape.pl/ipn

 

Pokój zagadek w Przystanku Historia został zrealizowany przez Room Escape Warszawa®.

Room Escape Warszawa® istnieje na rynku od 2013 roku. W czerwcu 2014 r. uruchomiła pierwszy lokal Escape Room w Warszawie, z trzema pokojami zagadek: Piwnica, Laboratorium i Indiana. Wkrótce potem powstały kolejne: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu (2015 r.), Żołnierze Wyklęci - pokój zagadek w Przystanku Historia (2017 r.), a najnowszy lokal (Olimp, Muszkieterowie oraz Interactive) został otwarty w tym roku. Markę docenili profesjonaliści, nominując ją do nagrody DOBRY WZÓR 2015 oraz do Godła „Teraz Polska” 2016.
Więcej o grach typu Escape Room: 
www.roomescape.pl.

 

do góry