Przystanek Historia

Seminarium wyjazdowe Zagłada Żydów - 2017 -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Seminarium wyjazdowe Zagłada Żydów

Seminarium wyjazdowe Zagłada Żydów

Rekrutacja na tegoroczną edycję seminarium została zakończona

Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „ Przystanek Historia”  we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Łodzi,   Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Terezin Memorial  ogłasza nabór w 2017 roku na wyjazdy studyjne do:   

Trawnik, Poniatowej, Sobiboru,  Łodzi ,  Chełmna n. Nerem,  Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ( Oświęcim)  i  Terezin Memorial ( Terezin – Czechy)

Celem wyjazdu jest  poszerzenie wiedzy uczestników na temat Holokaustu oraz zapoznanie się z nowymi metodami pracy na temat Zagłady.

Wyjazd przeznaczony jest dla nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się w swojej pracy zagadnieniami na temat Holokaustu oraz edukacją międzykulturową związaną z odkrywaniem w Małych Ojczyznach obecności kultury żydowskiej.               

Harmonogram wyjazdów studyjnych:

  • Oświęcim – 31 marca - 02 kwietnia 2017
  • Trawniki, Poniatowa, Sobibór - 22 kwietnia 2017
  • Łódź i Chełmo n. Nerem - 13-14 maja 2017
  • Terezin (Czechy) - 16-18 czerwca 2017

Koszty:

Wyjazd do Terezin Memorial – koszty seminarium i noclegów pokrywają organizatorzy w Czechach, inne koszty  - dojazd , wyżywienie, bilety wstępu, tłumaczenie -  CE  IPN. ( całość w Czechach bezpłatna)

Wyjazd do Oświęcimia - uczestnicy zobowiązani są  do dojazdu we własnym zakresie oraz do pokrycia indywidualnie kosztów wyżywienia na miejscu. Koszty seminarium i noclegów oraz zajęć pokrywają organizatorzy – MCEOAH w Oświęcimiu

Wyjazd do Łodzi i Chełmna n. Nerem – koszty przejazdów, nocleg i częściowo wyżywienie pokrywa CE „ Przystanek Historia”, koszty seminarium Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi

Wyjazd do Trawnik, Poniatowej, Sobiboru - koszty seminarium oraz dojazdu pokrywa CE IPN, uczestnicy – wyżywienie

 

Informacje : Barbara Pamrów tel. 22 576-30-09 barbara.pamrow@ipn.gov.pl

do góry