Przystanek Historia

Gry miejskie NOWOŚĆ - Dla Uczniów -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Gry miejskie NOWOŚĆ

 

  • Śladami Kamieni na szaniec

Udział w tej grze miejskiej  pozwoli uczestnikom przenieść się do okupowanej Warszawy. Podczas tej gry drużyny „uzbrojone” w mapy, aparaty i materiały pomocnicze wyruszą na miasto szlakiem „Alka”, „Rudego” i „Zośki”.

Drużyny zmierzą się z zadaniami takimi jak: rozszyfrowanie zakodowanego hasła, odnalezienie konspiratora w jednym z ogrodów, dotarcie z listem do skrzynki Harcerskiej Poczty Polowej, wykonanie napisu zniechęcającego Polaków do współpracy z okupantem, odnalezienie miejsca, w którym zlikwidowano kata Warszawy Franza Kutscherę.

  • Warszawa marszałka Piłsudskiego

Marszałek Józef Piłsudski – jeden z ojców niepodległej Polski, twórca i realizator idei legionowej, autor planu Bitwy Warszawskiej 1920 r., a dla dzieci – kochany „Dziadek”.

W czasie tej gry miejskiej uczestnicy przeniosą się do czasów dwudziestolecia międzywojennego i odkryją miejsca związane z marszałkiem. Dowiedzą się, w którym budynku marszałek obmyślił plan Bitwy Warszawskiej, dokąd chodził z córkami na lody, jak nazywało się pismo redagowane przez Piłsudskiego, gdzie w odrodzonej Polsce żołnierze po raz pierwszy składali przysięgę oraz co wspólnego z naszym bohaterem ma Legia Warszawa.

 

Kontakt:

Michalina Żelazny – tel. 22 576 30 10

michalina.zelazny@ipn.gov.pl

do góry