Przystanek Historia

Szkolenie Dzieje polskiej emigracji niepodległościowej 1939–1989. Edycja II – Polski Paryż - 2019 -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Szkolenie Dzieje polskiej emigracji niepodległościowej 1939–1989. Edycja II – Polski Paryż

W piątek 1 marca w Archiwum IPN odbędzie się kolejne spotkanie w ramach szkolenia dla nauczycieli Dzieje polskiej emigracji niepodległościowej 1939–1989. Edycja II – Polski Paryż.

Projekt zaplanowany jest na cztery lata. Pierwsza edycja, która odbyła się w roku szkolnym 2017/2018, poświęcona została ośrodkom emigracyjnym w Wielkiej Brytanii, czyli polskiemu Londynowi. Kolejne, zaplanowane na lata 2020–2021, przybliżą losy polskiej emigracji politycznej w Nowym Jorku i Rzymie.

Szkolenie adresowane jest do aktywnych zawodowo nauczycieli i doradców metodycznych historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego w szkołach podstawowych (kl. VI–VII), szkołach podstawowych (kl. VI i VII) z klasami gimnazjalnymi, liceach i technikach. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia ORE oraz publikacje popularnonaukowe IPN.

W ramach II edycji  projektu zaplanowano:

  1. Seminaria, na które składają się wykłady prowadzone przez znanych historyków oraz zajęcia warsztatowe (11–12 stycznia, 8–9 lutego oraz 1–2 marca 2019 r.);
  2. trzy zadania konkursowe do wykonania przez uczestników po kolejnych zjazdach;
  3. 5-dniowy wyjazd edukacyjny do Paryża dla uczestników projektu, którzy najlepiej wykonają zadania konkursowe.

Organizatorami szkolenia są Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki i Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych oraz Wojskowym Biurem Historycznym im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.

Kontakt – Przystanek Historia:

  • Barbara Pamrów, barbara.pamrow@ipn.gov.pl
  • Renata Bieniek, renata.bieniek@ipn.gov.pl

Kontakt – ORE:

  • Grażyna Kurowska, grazyna.kurowska@ore.edu.pl
  • Jacek Piasecki, jacek.piasecki@ore.edu.pl
do góry